Artkim Fuarcılık

Artkim Fuarcılık Tic. A.Ş. tarafından düzenlenen ve sektöre liderlik eden sektörel fuarlar: “Uluslararası Kimya Sanayi Fuarları” TURKCHEM ChemShow Eurasia, ChemTech Eurasia, Chemlab Eurasia, “Boyarmadde, Pigmentler, Tekstil Kimyasalları, Dijital Tekstil Baskı, Boyama ve Baskı Teknolojileri Fuarı” Interdye & Textile Printing Eurasia, “Yapıştırıcılar ve Yapıştırma Teknolojileri Fuarı” Adhesive & Bonding Eurasia, Uluslararası Boya, Boya Hammaddeleri, Yapı Kimyasalları ve Yapıştırıcı Hammaddeleri, Laboratuvar ve Üretim Ekipmanları Fuarı ve Kongresi” Paintistanbul & Turkcoat, “Uluslararası Endüstriyel Kaplama Teknolojileri Fuarı” PaintExpo Eurasia, ” Yüzey İşlem, Galvaniz Kimyasalları ve Teknolojileri Fuarı”  Surtech Eurasia, “Uluslararası Poliüretan Sanayi Fuarı” Putech Eurasia, “Uluslararası Kompozit Sanayi Fuarı” Eurasian Composites Show, “Kozmetik, Kişisel Bakım, Deterjan ve Ev Bakım Ürünleri Bileşenleri, Hammaddeleri ve Teknolojileri Fuarı” Cosmetics & Home Care Ingredients, “İlaç Bileşenleri Hammaddeleri ve Teknolojileri Fuarı” Pharmaist ve “Uluslararası Gıda, Beslenme Bileşenleri, Kimyasalları ve Teknolojileri Fuarı” Food & Nutritional Ingredients.

Ayrıntılı bilgi için: www.artkim.com.tr

Ayakkabı Yan Sanayicileri Derneği (AYSAD)

1988 yılında ayakkabı yan sanayicilerini tek bir çatı altında birleştirmek amacıyla kurulan AYSAD Ayakkabı Yan Sanayicileri Derneği, ayakkabı üretiminde kullanılan her türlü malzemenin üretici, mümessil, ithalat ve ihracatçı firmaları ile ayakkabı tasarımcılarını, yenilikçi ve dinamik yaklaşımı ile kucaklayan sektörün ilk ve tek sivil toplum kuruluşu olarak faaliyet göstermektedir.

AYSAD yurt içi ve yurt dışındaki fuarlar, sektöre özel eğitim programları, ürün tanıtımları, mesleki sorunların çözülmesi ve benzeri pek çok konudaki organizasyon ve girişimleri ile ortak ve daha güçlü bir ses için üyelerinin en etkin şekilde temsil edilmesine odaklanmıştır.

Yaklaşık 36 farklı iş kolundan girdiyi bir araya getiren benzersiz yapısıyla AYSAD, ayakkabı yan sanayi alanında sektörün en önemli temsilcisi olarak, üyelerinin sektörel ve global gelişmelere adaptasyonlarını sağlayacak programları hayata geçirmek ve uygulamak amacıyla faaliyetlerini yürütmektedir.

Ayrıntılı bilgi için: www.aysad.org

Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı (TASEV)

Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı (TASEV), Ayakkabı Sanayinde eğitimli ve nitelikli insan kaynağı ihtiyacını karşılamak üzere Mehmet Büyükekşi, Ercan Artan, Temel Yaşar Çoruh ve Hasan Basri Özmutaf öncülüğünde 1997 yılında hayata geçirilmiştir.

Sektörün dünya piyasalarında her açıdan rekabet gücü yüksek bir konuma ulaşması ve bu konumun sürüdürülebilir olmasının eğitimle mümkün olacağı ilkesi ile kurulan TASEV’in kuruluş amacı doğrultusundaki faaliyetleri aşağıdaki gibidir.

  • Tarihsel, kültürel, doğal ve üretim kaynakları arasındaki iletişimi sağlamak.
  • Her kademedeki eğitilmiş insan gücü ihtiyacının karşılanmasını sağlamak, bunun için eğitim- öğretim kurumları açmak, mevcutlara destek olmak.
  • Bölgesel el sanatları ağırlıklı istihdam imkanları yaratmak.
  • Modern teknolojileri yakından takip ile uygulanmasını ve yeni teknolojilerin üretimi, ayrıca ürünlerin geliştirilmesi, tanıtılması ve korunmasını sağlamak için araştırma- geliştirme ve eğitim laboratuvarları ve kurumları açmak, mevcutlara destek vermek.

Ayrıntılı bilgi için: www.tasev.org.tr